Dlaczego nie korzystam z usług InPost w swojej kancelarii

26.05.2014 12:53
Nagłówek brzmi jak tytuł rozprawki z polskiego, ale nie jest rozprawką tylko próbą wymuszenia na InPost pewnych małych zmian dla mnie bardzo istotnych. Może to brzmieć naiwnie, ale proszę im wierzyć, że jakiś czas temu napisałem na swoim blogu o niekonsekwencji sądów wymagających podawania imion rodziców właściciela nieruchomości przy składaniu wniosków w sądach wieczystoksięgowych po mimo tego, że formularze KW-ZAL i KW-WPIS nie przewidywały rubryki na wpis tych danych. Nie minął rok czasu, a Ministerstwo Sprawiedliwości zmieniło rozporządzenie w tej sprawie i dzisiaj druki przewidują obowiązek wskazania danych rodziców. Nie mówię, że zmiana legislacyjna została sprokurowana przez mój skromny wpis, ale może ktoś w ministerstwie blogi czyta. Dlatego też warto spróbować z InPostem.

Przez jakiś czas testowałem InPost jak tylko się pojawił na rynku i muszę przyznać że chciałbym z ich usług korzystać gdyż są po prostu tańsi. Koszt listu poleconego w przypadku InPost to ok 2,80 zł netto zamiast 4,20 brutto w Poczcie Polskiej i to bez możliwości odliczenia VAT. W skali miesiąca, czy kwartału nie mówiąc o roku, to duża różnica. Jednakże InPost, choć jest bardzo innowacyjną firma (paczkomaty) ma zadziwiająco ubogi sposób informowania o tym co się dzieje z przesyłką (tzw. tracking). Może boją się pokazać, że przesyłka bardzo długo idzie do nadawcy. W moim przypadku wysyłka z Krakowa do Limanowej odległość ok. 60 km trwała tylko... 15 dni.
 
Poniżej zamieszczam przykładowe informacje jakie można uzyskać na stronie Poczty Polskiej.
 
 
 
Mamy wszystko od momentu nadania do momentu przekazania przesyłki. To jest istotne jeśli zakreślany np.: dłużnikowi termin do zapłaty liczony od dnia otrzymania wezwania do zapłaty.
 
W przypadku InPostu dowiaduję się tylko, że przesyłka została doręczona. Żeby chociaż datę doręczenia podali.
 
 
 
Tak więc spece z InPostu popracujcie nad tym trackingiem przesyłek, a zyskacie kolejnego klienta i pochwałę na moim blogu.

 

Dodaj komentarz

Imię i nazwisko:
Adres e-mail (nie będzie on widoczny):
Pozostało: 1000 znaków
Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, lecz bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. więcej

Adres

Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Furtak
ul. Szlak 65 lok. 512
31-153 Kraków
wizytówka google Google +
kr

Godziny otwarcia

zegar
Poniedziałek - piątek 9:00 - 17:30
Przyjęcia stron wtorek
i czwartek
od 15 - po
wcześniejszym umówieniu.
kr

Kontakt z nami

telefon881 20 30 90
wiadomośćbiuro@kancelariafurtak.pl