Prawo nieruchomości

Kancelaria od wielu lat skutecznie pomaga swoim Klientom w prowadzeniu spraw z zakresu prawa nieruchomości i zagospodarowanie przestrzennego. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz kompleksową obsługę. Wieloletnie doświadczenie, sumienność oraz stałe doskonalenie się w świetle zmieniających się przepisów prawa pozwala nam świadczyć wysokiej jakości usługi w zakresie udzielania porad, sporządzania wniosków, pozwów, umów, wezwań czy innych pism procesowych. Zapewniamy jednorazową oraz kompleksową obsługę od początku sprawy aż do jej prawomocnego zakończenia. Świadczymy usługi dla osób fizycznych, firm, wspólnot mieszkaniowych i deweloperów. Jako radca prawny reprezentuje Klientów przed organami administracyjnymi i sądami powszechnymi we wszelkiego rodzaju sporach dotyczących nieruchomości. Odnosimy wysoką skuteczność nawet w trudnych postępowaniach sądowych.

Doradzamy w sprawach o zasiedzenie, uwłaszczenie, zniesienie współwłasności, rozgraniczenie. Podejmujemy czynności niezbędne do uzgodnienia stanu prawnego ujawnionego w księdze wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym, wpis lub sprostowanie księgi wieczystej. Zajmujemy się także sprawami związanymi z rewindykacją mienia, odzyskaniem pożytków pobranych z nieruchomości, uzyskaniem wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z nieruchomości. Prowadzimy sprawy o ustanowienie, zmianę lub zniesienie służebności gruntowych oraz osobistych. Świadczymy pomoc w uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych. Pomagamy w ustanowieniu zarządcy nieruchomości i uregulowaniu korzystania z nieruchomości wspólnej. Negocjujemy warunki umów dzierżawy i wynajmu nieruchomości. Zapewniamy także kompleksową obsługę procesu sprzedaży.
 

Zakres usług:

  • regulowanie stanu prawnego nieruchomości, gdy nie jest jasny,
  • ustalanie stanu prawnego nieruchomości,
  • doradztwo w zakresie inwestycji budowlanych,
  • pomoc prawna przy zawieraniu umów najmu, dzierżawy, sprzedaży, użytkowania wieczystego,
  • prowadzenie postępowań wieczystoksięgowych,
  • podejmowanie działań celem uporządkowania hipotek (wykreślenie praw i obciążeń osób trzecich w księgach wieczystych),
  • windykacja należności z tytułu nieruchomości.
Obsługa prawna tych spraw ze względu na duży poziom komplikacji wymaga od prawnika wiedzy w zakresu prawa nieruchomości, prawa budowlanego i obsługi procesu inwestycyjnego.

Zapraszamy do naszej Kancelarii w Krakowie.

Formularz kontaktowyWyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Kancelarię Radcy Prawnego Piotr Furtak z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/512, w celu udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, jak również prowadzenia ewentualnej dalszej korespondencji związanej ze złożonym zapytaniem. więcej

Adres

Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Furtak
ul. Szlak 65 lok. 512
31-153 Kraków
kr

Godziny otwarcia

zegar
Poniedziałek - piątek 9:00 - 17:30
Przyjęcia stron wtorek
i czwartek
od 15 - po
wcześniejszym umówieniu.
kr

Kontakt z nami

telefon881 20 30 90
wiadomośćbiuro@kancelariafurtak.pl